اجتماعی

نوشته دوم

زیر عنوان نوشته دوم

تلفن همراه با سرعت سرسام آوری به پیش می رود و هر ساله شاهد ارتقاء قابل توجه دوربین، پردازنده و دیگر ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری هستیم. شاید تا چند سال قبل تعبیه حسگر اثر انگشت، دوربین دوگانه و پرداخت بیسیم در موبایل ها بعید به نظر می رسید، اما اکنون این موارد به امکانات عادی و بدیهی بدل شده.

با توجه به این روند، مطمئناً آینده ای هیجان انگیز را در صنعت موبایل پیش رو داریم. در ادامه به چند حوزه اساسی خواهیم پرداخت که می توانند در زمانی نه چندان دور، تحولی بزرگ را در عرصه این گجت های محبوب به وجود آورند.

نمایشگرهای تاشو

مدت هاست که از نمایشگرهای تاشو، انعطاف پذیر و خم شدنی به عنوان انقلاب بعدی موبایل یاد می شود، اما اکنون واقعاً به نقطه ای در تکنولوژی رسیده ایم که تولید چنین محصولاتی را بسیار محتمل نشان می دهد.

چند ماه قبل کمپانی لنوو نمونه اولیه دستگاه هایی با نمایشگر انعطاف پذیر را به نمایش گذاشت، و سامسونگ نیز چند هفته پیش از نمایشگر بسط پذیر خود رونمایی کرد. البته هنوز مشخص نیست پنل بسط پذیر سامسونگ در چه محصولاتی کاربرد خواهد داشت، اما واضح است که کمپانی کره ای می خواهد این فناوری را در محصولات مصرفی و عمومی به کار گیرد و هدفش صرفاً نمایش توانایی ها و تحریک رقبا نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن